Kozákov (744 m), součást geomorfologického celku Ještědsko-kozákovský hřbet, je nejvyšší horou Českého ráje. Čedičový vrch byl už od pravěku vyhledáván jako naleziště drahých kamenů, z nichž pravěcí lovci vyráběli jednoduché nástroje. V dutinách horniny vykrystalizovaly kulovité výplně achátu, jaspisu, ametystu, křišťálu, záhnědy a dalších polodrahokamů. Zdejší naleziště byla využita ve středověku pro výzdobu chrámů. Na západním svahu Kozákova se nachází Měsíční údolí se dvěma velkými jeskynními převisy, pod nimiž byly nalezeny stopy po pravěkém osídlení. Jihozápadní část hory o rozloze 162,83 hektarů je od roku 1985 chráněna jako národní přírodní památka Kozákov.

zdroj Wikipedia
Na Slovensko od 1.1.2010 v prostoru třídy G na zkoušku bez letového plánu!

Dne 15.12.2009 jsme (LAA) obdrželi kopii dopisu Ministerstva pošt a telekomunikací Slovenské republiky ze dne 2.12.2009 ve které se říká:

Dovolujeme si Vás informovat, že s platností od 1.1.2010 jsou VFR lety prováděné ve vzdušném prostoru třídy G, při kterých je překračována státní hranice mezi Slovenskou republikou a Českou republikou, osvobozeny od povinnosti podávat letový plán. Tímto oznámením nejsou dotčeny povinnosti týkající se podávání letových plánů, které jsou platné v ČR.
Výjimka z povinnosti podávat letový plán platí pro období 1.1.2010 – 31.12.2010. V případě potřeby může být tato výjimka dočasně nebo trvale zrušena. Po vyhodnocení letového provozu za prvních deset měsíců roku 2010 bude vydáno rozhodnutí o prodloužení této výjimky na období po 1.1.2011.

Zde je ke stažení podrobná ICAO mapa z roku 2009Sobota 15.8.2009

    - IGSA European Championship KOZAKOV CHALLENGE 2009, official video
Ahoj všem Na sezonu 2010 jsme se rozhodli provozovat naviják (vzhledem k jeho stáří - s pracovním názvem nesmrtelná teta), s největší pravděpodobností v Mladé Boleslavi na letišti. Dobrá zpráva - TMA u Boule (Mladé Boleslavi) by mělo být příští rok 2200AMSL. Náhradní terén ještě vybíráme, tak do 15 km od Kozákova. K dispozici budou tři možní vlekaři s velkými zkušenostmi, viz video.

Předpokládáme pravidelný provoz min. 1x týdně(zřejmě pátky) pro tandemy s dírou přes termické hodiny pro singly. Další dny podle počasí a zájmu.


Cena ještě není stanovena.... zatím mám představu že 200 první let, další výrazně levnější.. Sledujte vývoj na SMS a Facebooku, a dávejte návrhy, jakou možnost sledování informací o provozu byste preferovali. Nejsem IT odborník, ale líbí se mi třeba dovětek(např.vlekáme zítra v 11.00) u SKYPE účtu NAVIJÁK,který by bylo možné vidět už v adresáři skype. Ale rád se poučím, dávejte návrhy na Face. ahoj radar, venca a pepa

ale nebojte se, bude to zážitek..Jak se lítá na Kozákove severo východní svah